Batex

O NAS

Firma  BATEX powstała w 1989 r. w Bielsku-Białej z początkową siedzibą przy Placu Wojska Polskiego 14.  Jej właścicielem jak i osobą zarządzającą  jest  Andrzej Batycki.  Jego zamiłowanie  do zastosowań elektroniki, informatyki i elektrotechniki oraz zagadnień z zakresu łączności radiowej  sprawiły, że postanowił wykorzystać  je w celach zawodowych i nie tylko. 

I tak będąc  członkiem i współzałożycielem  Zarządu Krajowego Stowarzyszenia PL – CB radio,  pełniąc  obowiązki prezesa Zarządu Wojewódzkiego w Bielsku –Białej, przez okres kilku kadencji brał czynny  i aktywny udział  w procesie popularyzacji  i upowszechniania obywatelskiej łączności radiowej w paśmie  27 MHz (11m).  Posługiwał się w tym czasie kryptonimem nadanym przez PIR  „Klara 79”.

Wraz  z  Zarządem  Krajowym Stowarzyszenia uczestniczył  w rozmowach  w Ministerstwie Łączności zmierzających do  zniesienia obowiązku   rejestracji urządzeń CB  oraz zniesienia opłat za użytkowanie  obywatelskiego  pasma radiowego łączności  w paśmie 27 MHz (11m).  Co w  konsekwencji stało się sukcesem.

Założona i prowadzona przez niego firma BATEX   brała   i  nadal bierze aktywny udział  w tym procesie  poprzez świadczenie usług montażu , naprawy  i sprzedaży  urządzeń radiowych  CB.  Jej 25 letni staż w branży  i doświadczenie nabyte  na przestrzeni tego okresu czasu  stanowi gwarancję   wysokiej jakości świadczonych przez  firmę usług.

Zakresu usług poszerzonego na etapie rozwoju firmy o montaż systemów alarmowych i radiowych w samochodach, rejestratorów systemu monitoringu mobilnego i stacjonarnego   a także serwisu telefonów , smartfonów i tabletów.

Z chwilą powstania Spółki Centertel  tj. 1994 roku firma  BATEX poszerzyła swą działalność gospodarczą o branżę telekomunikacyjną działającą w systemie analogowym NMT450i..  Jako autoryzowany dealer  sieci sprzedaży PTK Centertel  bardzo aktywnie uczestniczyła w procesie rozwoju sieci sprzedaży operatora zdobywając rzesze zadowolonych  klientów.   W 1996r. na rynek polski wkroczyła  za udziałem Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o.  nowa  jakość świadczonych usług telekomunikacyjnych,  według standardu GSM w paśmie 900 MHz..    W grudniu 1996r. firma BATEX zmieniając partnera stała się agentem  PTC Sp. z o.o. w ramach sieci sprzedaży ERA.  Dzięki profesjonalnej obsłudze klienta, zdobytej wiedzy i doświadczeniu  w błyskawicznym tempie opanowała rynek w części południowej kraju otwierając 25 autoryzowanych punktów sieci sprzedaży operatora. Osiągane  przy tym wyniki  w prowadzonych przez operatora rankingach agencyjnej sieci sprzedaży stanowiły ,że  firma BATEX stała się liderem na rynku i laureatem wielu nagród i wyróżnień.  Między innymi  za osiągnięte wyniki w 1997r.  uzyskała I miejsce w kategorii „ Jakość klienta”  rok później odebrała  nagrodę  pieniężną podczas  II Konferencji  sieci sprzedaży Agentów  zorganizowaną w  Zjednoczonych Emiratach Arabskich    znajdując się w gronie 3  najlepszych agentów  PTC Sp. z o.o..   W 2001r.  z inicjatywy operatora Andrzej Batycki  wraz  z agentem  z m. Opole założyli  Spółkę z o.o.  o nazwie „BAMALT”.  Andrzej Batycki stał się jednocześnie głównym jej udziałowcem i objął stanowisko prezesa jej zarządu.  Do majątku Spółki  należało 45 autoryzowanych punktów sprzedaży.  W 2005r.  Andrzej Batycki wystąpił  z Spółki odstępując swe udziały.  W tym też czasie  operator PTC Sp. z o.o. w  lipcu 2005r.  powierzyła  firmie BATEX  prowadzenie jednego z pierwszych  pilotażowych,  na zasadach  franczyzowych  Salonu Era  w m. Bielsko-Biała. Posiadał dużą powierzchnię sprzedażową i bogate wyposażenie wnętrza porównywalne z najlepszymi  sklepami własnymi operatora.   Wyniki sprzedażowe jakie osiągał sprawiły, że stał się jednym z najlepszych i   najaktywniejszych sklepów  w sieci operatora PTC Sp. z o.o.  a po przekształceniu T-Mobile Polska S.A..  Właściciel firmy był zapraszany i uczestniczył w wielu corocznych szkoleniach i   konferencjach organizowanych przez operatora w kraju i poza granicą w tym  między innymi   Cypr, Rodos,   Cualla Lumpur Malezja , Dubaj , Miami USA, podwyższając swoją wiedzę oraz poznając światowe trendy rozwoju w telekomunikacji.

 2005 r. otworzył  nowy rozdział w historii   firmy BATEX,  gdyż w tym czasie Polska Wytwórnia  Papierów Wartościowych S.A.  podpisała z firmą BATEX Andrzej Batycki  Umowę Partnerską  zlecając  prowadzenia autoryzowanych  Punktów Rejestracji Polskiego Centrum Certyfikacji Elektronicznej  Sigillum na terenie naszego kraju.

Tym samym świadczenie w imieniu PWPW S.A. usług certyfikacyjnych czyli wystawianiu, publikowaniu, zawieszaniu, unieważnianiu podpisów elektronicznych kwalifikowanych oraz komercyjnych. Podpisana umowa umożliwiła również działalność w zakresie organizowana aukcji, przetargów elektronicznych, w  współpracy z Polską Platformą Przetargową.  W obecnym czasie firma BATEX  w ramach niniejszej umowy prowadzi w m. BYSTRA  (koło m. Bielsko-Biała) Beskidzkie Centrum Certyfikacji Elektronicznej  Sigillum.

W marcu 2015 r. wypowiadając umowę agencyjną firma BATEX zakończyła trwającą 18 lat   współpracę z T-Mobile Polska S.A..  Obecna działalność firmy poza współpracą z PWPW S.A.  opiera się na sprzedaży nowoczesnych urządzeń elektronicznych,   ich montażu i serwisu.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.